Opis wersji programów

Oprogramowanie Asystent sprzedawane jest w czterech postaciach:

  • Wersja STANDARD - przeznaczona do pracy na jednym stanowisku (komputerze) - dostęp do bazy tylko z jednego programu (komputera).
  • Wersja PRO - przeznaczona do pracy na jednym stanowisku (komputerze) - dostęp do bazy tylko z jednego programu (komputera).
  • Wersja BIZNES - przeznaczona do pracy w środowisku sieciowym - równoczesny dostęp do bazy z wielu stanowisk (komputerów).
  • Wersja MAX - rozszerzona wersja BIZNES o dodatkowe moduły.

W naszym sklepie programy sprzedajemy w dwóch wariantach:

  • Wersje DOWNLOAD - są to wersje, które należy pobrać samodzielnie z naszej strony WWW. Po zakupieniu takiej wersji programu klient otrzymuje drogą tradycyjną jedynie fakturę/paragon oraz klucz odblokowujący program.
  • Wersje BOX - są to wersje, w których klient otrzymuje drogą tradycyjną pudełko z programem na płycie CD oraz licencją.

Liczbę stanowisk inaczej należy liczyć w przy różnych licencjach programu:

  • Wersje STANDARD i PRO - jedna licencja zezwala na zainstalowanie programu na tylko jednym komputerze. Chcąc zainstalować program na większej liczbie komputerów należy zakupić odpowiednią liczbę licencji. Programy w tych wersjach nie są programami sieciowymi co oznacza, że nie mogą pracować na wspólnej bazie. Każdy z programów działa na własnej bazie danych.
  • Wersje BIZNES i MAX - są to rozbudowane wersje pozwalające na pracę sieciową. Jedna licencja tego typu pozwala na zainstalowanie programu na dowolnie wielu komputerach w firmie, jednakże tylko jeden z nich może być podłączony do głównej bazy. Jeśli zatem na przykład, posiadacie Państwo w firmie 5 stanowisk komputerowych na których pracuje tylko trzech pracowników, należy zakupić trzy licencje. Gdybyście Państwo posiadali np. tylko dwie licencje - dwóch pracowników mogłoby w tym samym czasie pracować na wspólnej bazie. Próba zalogowania się trzeciego pracownika zaowocowałaby komunikatem o wyczerpanej licencji.

Jeśli posiadacie Państwo zakupioną wersję STANDARD lub PRO i chcielibyście dokonać upgrade-u do wyższej wersji, należy do nas napisać na adres sklep@vbs.com.pl Koszt takiego upgrade wynosi różnicę w kwotach programów.

Przy zakupie większej liczby licencji można liczyć na dodatkowe upusty. W tym celu należy się z nami skontaktować!